Алєксєй Шинкаренко «Білоруська фактографія. Частина І»

27 травня 2013 р. в галереї «Квартира 57» відкрилась виставка білоруського фотографа Алєксєя Шинкаренка «Білоруська фактографія. Частина І». Виставка проходить в рамках Міжнародного фестивалю візуальної культури «Візії». Куратор проекту Олександр Михед.

poster-09-belarus

У рамках фестивалю «Візії» Алєксєй Шинкаренко представляє репрезентативну добірку фотографій із серії «Білоруська фактографія», що функціонує як суб’єктивний архів «фактів», подій та образів.
Алєксєй Шинкаренко розпочав серію «Білоруська фактографія» 2007 р. У своїх роботах він досліджує тему «білоруського», переносячи її у ширше поле проблем – ідентичність, персональне у суспільному, особисте в масовому. Техніка Polaroid, яку використовує художник, стає ідеальним символом утілення ідеї плинності життя і намагання фотографії, як медіа, фіксувати окремі миттєвості.

Алєксєй Шинкаренко – білоруський фотограф і куратор, директор Мінського центру фотографії. Народився 1978 р. Живе і працює в Мінську, Білорусь.
Виставка буде відкрита з 27 травня по 9 червня за адресою: галерея «Квартира 57», вул. Нижній Вал, 37, кв. 57.
«Візії» –міжнародний фестиваль, який об’єднує нові технології та мистецтво, та створює платформу для діалогу між глядачем та митцем шляхом сучасних форм візуальної «мови». Тема «Візій»-2013 – «Архівація візуального». У просторі «Візій» представлені: фотографія і мультимедіа, відео-арт та відео-інсталяції, експериментальне кіно та медіа-перформанс. Фотографія займає центральне місце на Фестивалі і пропонує глядачам зануритися в її різноманітний світ. Документалістика, арт-фотографія, концептуальні проекти, фотоінсталяції, – понад 20 виставок з усього світу не залишать байдужими любителів і професіоналів.
Див. також:
Концептуальний текст куратора, написаний спеціально до виставки.
Фотографії з відкриття виставки. Фотограф – Валерія Мезенцева.
Фотографії з монтажу та відкриття виставки. Фотограф – Андрій Пелюховський.
Інтерв’ю Алєксєя Шинкаренка з коментарями про київський проект.
Інтерв’ю Алєксєя Шинкаренка виданню ART Ukraine.
Відеозапис лекції Алєксєя Шинкаренка, що відбулася в рамках виставки.