Польсько-українська фотовиставка “EURO: дві країни – одна історія”

13 – 30 червня 2013 р. в Музеї історії міста Києва проходила польсько-українська фотовиставка “EURO: дві країни – одна історія”.  В проекті взяли участь фотографи з Польщі Маріуш Форецький та Адам Нуркевич і фотографи з України Костянтин Чернічкін та Михайло Чернічкін. Куратор виставки Олександр Михед. Організатором виставки виступив Польський інститут в Києві.

Унікальний міжнародний фото­проект висвітлює найбільш масштабну спортивну подію за роки Незалежності, що об’єднала мільйони вболівальників із десятків країн, – Чемпіонат з фут­болу EURO 2012. Чотири визнані фотокореспонденти з Польщі та України представляють різноманіття поглядів і оптик сприйняття ЄВРО, витворивши разом мистецьке бачення важливої події у новітній історії Польщі та України. Знімки фотографів – це яскравий спогад про футбольне свято, карнавал емоцій і при­страстей вболівальників, що вирували у червні 2012.
У рамках виставки планується видання каталогу, що міститиме добірки вибраних фотографій учасників вистав­ки, їхні біографії, а також текст куратора, що розкриє кон­цептуальний задум фотопроекту. Каталог стане унікальним подарунком для всіх вболівальників, оскільки це фак­тично єдине видання в Україні подібного формату, яке настільки повно представить цю визначну подію з різних точок зору.
Маріуш Форецкий народився 1962 року.  Живе та працює в Познані, Польща. Працює в сфері соціальної фотографії, документуючи соціальні зсуви в Польщі в період 1989-2009 рр. Лауреат численних фотоконкурсів.
 Адам Нуркевич народився 1971 року. Живе і працює у Варшаві, Польща. Засновник і власник фотоагенції «Mediasport». Роботи фотогра­фа були опубліковані у провідних польських і міжнародних ЗМІ. Знімки Адама Нуркевича були представлені на персональних і групових виставках у Франції та різних містах Польщі.
 Костянтин Чернічкін народився 1981 року. Живе і працює в Києві. Від 2004 року професійно займається фотографією. Роботи були надруковані у численних закор­донних та вітчизняних виданнях: New York Times, Financial Times, The Wall Street Journal та ін. Фотографії Костянтина Чернічкіна були представлені на персональних і групових вистав­ках у Швеції, Польщі та різних містах України
 Михайло Чернічкін народився 1946 року. Живе та працює в Боярці. Спортивний фоторепортер, член AIPS (Міжнародна спілка спор­тивних журналістів), заслужений працівник культури України. Від 1978 року працював у агенції TARS-RATAU, 1991 – 2002 у агенції REUTERS. У часи Незалежності фотографу­вав усі Олімпійські ігри, в яких бра­ли учать спортсмени України. За май­же 40 років професійної діяльності фотографії Михайла Чернічкіна були надруковані у багатьох закор­донних та вітчизняних виданнях.

Див. також:
Текст куратора.
Інформація про виставку на сторінці Польського інституту в Києві.
Репортаж телеканалу “Київ”.
Репортаж “Першого національного”.
Репортаж газети “День”.
Фоторепортаж он-лайн видання “Корреспондент”.
Фоторепортаж інформаційної агенції “Укр Інформ”.
Фоторепортаж газети “Хрещатик”.
Фоторепортаж газети “Kyiv Post”.
Фоторепортаж видання “forUm”.
Фоторепортаж Юлії Олійник.
Фоторепортаж Костянтина Чернічкіна.