Спеціальний випуск програми «Антена»

Gromadske

Спеціальний випуск програми «Антена» до Дня святого Валентина на «Громадському радіо». Ведуча Ірина Славінська.

Письменник, літературознавець і куратор Олександр Михед допомагає «Антені» поміркувати про любов як спектакль і низку жестів культури споживання. «Любов на показ включається в ширшу систему всіх жестів на показ. Усе фіксується хроніками соціальних мереж. Будь-який мінімальний жест миттєво перетвоється на перформенс. Любов — це не виключення», — говорить Олександр Михед.

Письменник говорить, що саме закінчив роботу над книжкою, присвячену історії реаліті-шоу, і в цьому контексті особливого значення набуває тема втрати приватності в умовах розвитку технічного прогресу. Олександр Михед нагадує, що назагал кожна доба одержима темою втрати приватності та розмивання меж між приватним і особистим. Продовжуючи тему втрати приватності, також говоримо про нову щирість як спектакулярне переживання життя на камеру.

Окремою темою до розмови є любов як певна мова та її структурні елементи. Які видимі публічно здійснені речі можна перекласти як любов? «Мужик має зробити жест, його любов — це дія. «Миллион алых роз» або вимальовування фарбами фраз «Котик вернись». Якщо раніше про такий жест знала лише одна людина, то тепер про цей жест повідомить селфі, а соцмережі дізнаються про нього раніше, ніж сама кохана», — говорить Олександр Михед про поширені меми та стереотипи сприйняття.