“33 митці у 3 актах” Сари Торнтон

Сара Торнтон. 33 митці у 3 актах / Сара Торнтон; пер. з англ. Ю. Мазура, О. Михеда,
І. Шувалової; відповідальний ред. О. Михед. – Київ: ArtHuss, 2016. – 336 с. – (Ukrainian Art Book)

33-artists_Обкладинка_укр.видання

Найкраща книга року про мистецтво, за версіями “Ґардіан” та “Гаффінгтон пост”. Перекладена 8 мовами.
Сара Торнтон, авторка світого бестселера “Сім днів у світі мистецтва”, розповідає захопливу історію про найважливіших митців сучасності. Впродовж 4 років вона зустрічалась із понад 130 митцями в різних країнах, шукаючи відповідь на питання: що значить бути митцем у сучасному глобальному світі?
“33 митці у 3 актах” пропонує вражаючу добірку розповідей про зустрічі з митцями, від міжнародних суперзірок до непублічних викладачів мистецтва, котрі хоч і не мають комерційоного успіху, але розширяють уявлення про те, чим є сучасне мистецтво. Торнтон розповідає про свій візит до Ай Вейвея після його ув’язнення, про публічні лекції Джеффа Кунса в Лондоні, Франкфурті та Абу-Дабі. Авторка зустрічається з Демієном Гьорстом у його майстерні, в якій він вперше за багато років на самоті створює живописні полотна. Вона відвідує Яйої Кусаму в її студії, що знаходиться у психіатричній лікарні в Токіо.
3 акти – це політика, спорідненість, ремесло. За допомогою цих 3 базових категорій, на думку Сари Торнтон, можна відрізнити митців від не-митців, або ж “справжніх митців” від ремісників. Попередня книжка авторки “Сім днів у світі мистецтва” була названа книгою року, за версією “Нью-Йорк Таймс” і стала міжнародним бестселером, перекладеним 18 мовами.
В Україні переклад книжки виходить першим серед пострадянських країн.
Видання здійснено в рамках видавничої програми “Ukrainian Art Book”, започаткованої Фондом ArtHuss.