Мороки

Олександр Михед, Софія Мельник. Мороки. – Київ: Люта справа, 2016. – 120 с.

Немає страшнішої вигадки за реальність.
Немає загрозливішої темної сили, ніж людина.
Повість і оповідання Олександра Михеда та картини Софії Мельник створюють химерний світ.
Світ, в якому свідомість породжує мороки.

unnamed

Moroky-2 Moroky-1 Moroky-3

Замовити книжку на сайті видавництва «Люта справа»

Мультимедійний перформанс «Мороки»

За версією команди 5 books,  «Мороки» названо найкращим арт-буком року. Перформанс «Мороки»  найкращим «Поетично-музичним проектом року».

5 books про перформанс: От хто вразив несподіваною формою, енергетикою та подачею — то це Михед. Страшно прекрасний та прекрасно страшний перфоманс із апелюванням до темних сторін, атмосферної електроніки та готично-урбаністичних образів, вперше презентований у Вінниці на фестивалі Intermezzo разом із однойменним арт-буком — хороша заявка на подальший успіх таких проектів.

Олена Павлова про перформанс, «Газета по-українськи»: Мультимедійний перформанс Олександра Михеда присвячений виходу його нової книжки «Мороки». «Книга жахів» із ілюстраціями Софії Мельник вийшла у радикально естетичному і естетично радикальному київському видавництві «Люта Справа» <…> “Мороки” вдало доповнюють лінійку видавництва, де гостра соціальність поєднується з розкутою мистецькою складовою. Сад Музею Коцюбинського наповнили мороки з текстів Михеда і російського телебачення. Відео до виступу Михеда створив режисер Олександр Ратій із Алчевська. На екрані мороки нового часу – фронтмен російської пропаганди Дмитро Кисельов, кадри з телебачення ДНР, Володимир Путін у ролі біса нового часу – і коні цифрового апокаліпсису. «Морок – це особливий тип реальності. Ілюзія, яку створює для своїх ворогів чарівник, відводить очі, – читає Михед і стверджує, що чаклуни не зосталися в минулому разом із шинками, де вони розплачувалися кружальцями моркви замість монет. – Вони живуть у нас. Просто змінилися чаклуни. Ті, хто тиснуть на кнопки, створюють наші реальності. Надбудови над реальністю». «Революція – це лише вражаючий момент телетрансляції. Твої гасла – це їхні рекламні слогани. Це карусель, з якої неможливо зійти».

Антон Санченко про перформанс: Сьогодні у Вінниці в саду Коцюбинського Олександр Михед презентував свій мультимедійний проект «Мороки» зі сцени. Текст речитативом, плюс музиканти на сцені, плюс відеоряд на екрані, плюс комарі. Вийшло переконливо. Вобщем, якщо це увійде в моду серед прозаїків я навіть не можу передбачити всіх наслідків.

Відео:
Перформанс «Мороки», Олександр Михед і Ptakh_Jung, Тізер
Інтерв’ю:
Олександр Михед розповів про те, чого чекати на перформансі «Мороки» в Mezzanine, LiRoom