Big Brother Is You, Watching

Авторський курс Олександра Михеда, розроблений для “Культурного проекту”: 5 лекцій про історію реаліті-шоу та реального телебачення (січень-березень, 2017 р.)

Медіа-феномен, витоки якого шукають у гладіаторських боях Древнього Риму. Прихована камера, що примирила населення з цілодобовим спостереженням недремного ока держави. Стиль життя мільйонів глядачів по всьому світу. Єдиноправильна стилістика телебачення. Ілюзія реальності, показаної в прямому ефірі. Соціальний експеримент не тільки над учасниками, але і над глядачами. Дзеркало, що визначає епоху. Це все і трохи більше – це історія реаліті-шоу та реального телебачення, що проникає у сучасну культуру і починає трансформувати її. І заразом і світогляд громадян глобалізованого світу.

Історія реаліті-шоу буде показана у глибшому контексті взаємодії з суспільними процесами, філософськими концепціями новітніх мислителів та інтермедіальних впливів між телебаченням, літературою, кінематографом і сучасним мистецтвом.

П’ять розмов про антиутопію, що втілилася в реальність. Шоу, яке перетворилося на повсякдення. І реальність, яка вже давно стала реаліті.

11